Tai mūsų gyvenimai! 2013-06-28

„Tai mūsų gyvenimai!”

„Prastai sprendžiama medicininė problema, apie kurią nenorima kalbėti – šlapimo nelaikymas – sukelia didelių socialinių problemų. Judėjimo negalią turintis žmogus, sėdintis neįgalaus vežimėlyje, neretai turi šlapimo nelaikymą dėl patirtos stuburo traumos. Kitas negalias turintys žmonės – kurtieji, aklieji, silpnaregiai, nefrologiniai ligoniai, sergantys išsėtinė skleroze – taip pat kenčia dėl šlapimo nelaikymo. Jei valstybė tinkamai finansuos šios problemos sprendimą, pirmą kartą bus galima pasakyti, kad pagaliau pradėta rūpintis žmonių gyvenimo kokybe,“ – sako Sveikatos žurnalistų asociacijos pirmininkė Daiva Ausėnaitė.

Dėl prastai sprendžiamos inkontinencijos kenčia daugelio sergančiųjų ir neįgaliųjų gyvenimo kokybė – žmonės užsidaro namie, jie vengia bendravimo. Todėl garsiai sakome:

Tai mūsų gyvenimai! Ir mes nenorime, kad valdžios abejingumas darytų jiems įtaką!

„Būdami kartu mes rodome, jog galime būti stiprūs – padėti vieni kitiems, kažko vienas kitą išmokyti ir papasakoti vieni kitiems apie sunkumus, su kuriais susiduriame. Tereikia išspręsti žmonių gyvenimo kokybės klausimą. Ir tuomet neįgalieji galės dažniau ir aktyviau dalyvauti visuomeniniame gyvenime,“ – sako Vilniaus neįgaliųjų dienos centro direktorė Nijolė Zinkevičiūtė.

Renginio akimirkos: