Apie mus

Šlapimo nelaikymas yra opi problema daugeliui žmonių. Daugeliui kalbėti apie ją nesmagu bei gėda, todėl dažniausiai stengiamasi ją nuslėpti ar ignoruoti, todėl situacija lieka neišspręsta.

Žmonės, kenčiantys nuo šlapimo nelaikymo (inkontinencijos), dažnai mano, kad tai natūrali senėjimo proceso dalis, tačiau iš tikrųjų šis sutrikimas būdingas ne tik vyresnio amžiaus žmonėms. Tyrimai rodo, kad kas šeštą gimdžiusią trisdešimtmetę ir kas antrą penkiasdešimtmetę vargina ši problema. Iš viso pasaulyje nuo šlapimo nelaikymo kenčia apie 400 mln. žmonių, pusė iš jų – moterys. Remiantis Suomijoje atliktais tyrimais, šlapimo nelaikymas moterų gyvenimo kokybę blogina daug labiau nei daugelis kitų susirgimų, o psichiškai jis traumuoja labiau nei vėžiniai susirgimai. Vyrų inkontinencija – taip pat didelė problema: ją ne tik sunkiau gydyti, bet apie pateikiama itin mažai informacijos.

Lietuvoje šlapimo nelaikymas aktualus beveik ketvirčiui milijono vyrų ir moterų.

Svarbu žinoti, kad inkontinenciją ne visada galima išgydyti, tačiau visada galima rasti būdą kaip „tapti sausu“. Dėl to nereikia atsiriboti nuo įprasto gyvenimo ritmo, kasdienių darbų bei malonumų ir užsidaryti namuose!

Šio tinklalapio tikslas – kiekvienam besidominčiam pateikti informaciją apie šlapimo nelaikymą, jo tipus, diagnostiką, gydymą, profilaktiką ir tinkamas priežiūros bei higienos priemones.

Mūsų, Inkocentro, veiklos tikslas – kuo plačiau informuoti visuomenę apie šlapimo nelaikymą, mokyti profilaktikos, sergantiesiems padėti efektyviai pasirinkti reikalingas priemones.

Inkocentre nemokamai konsultuojame žmones, susidūrusius su šlapimo nelaikymo problema: slaugančius sergantį ligonį arba kenčiančius nuo šio sutrikimo asmeniškai. Inkocentro konsultantas susipažins su Jūsų ar Jums artimo žmogaus problema, nustatęs nelaikymo tipą bei sunkumo laipsnį, padės teisingai pritaikyti sauskelnes ar kitas pagalbos priemones bei išmokys jomis naudotis. Inkocentre mokome specialių tualeto treniruočių ar pratimų tarpvietės raumenims stiprinti, koreguoti mitybą, pildyti dienoraštį ir kt. svarbių dalykų, kuriuos verta žinoti.

Tikimės, kad žinios, gautos Inkocentre, pagerins Jūsų ir Jūsų artimųjų gyvenimo kokybę.