Seminaras psichologams „Kaip atpažinti šlapimo nelaikantį pacientą“? 2017-01-12

PSO duomenimis pasaulyje šlapimo nelaiko 4 – 8% visuomenėje gyvenančių asmenų. Lietuvoje tokių asmenų galėtų būti iki 300 tūkst. Gydytojų teigimu, ši liga yra viena iš trijų ligų (Alzheimerio liga, Insultas, Šlapimo nelaikymas), ypatingai įtakojančių žmogaus gyvenimo kokybę, bei sukeliančių eilę ne tik medicininių, socialinių, finansinių, tačiau ir psichologinių problemų. Liga yra stigmatizuota, apie ją sunku ir nesmagu kalbėti ir nedažnas pacientas, kuris kreipiasi į gydytoją ar psichologą išdrįsta prisipažinti, kas iš tikrųjų jam gadina gyvenimą.

Tad sausio 31 dieną, 17 val. psichologai kviečiami į VšĮ Inkocentras organizuojamą nemokamą seminarą, kuris įvyks Lietuvos edukologijos universiteto konferencijų centre, Ševčenkos g. 31. Vilniuje kurio metu aiškinsimės:

  • Šlapimo nelaikymas – kas tai?
  • Kaip šlapimo nelaikymas įtakoja gyvenimo kokybę?
  • Ar reikia psichologui žinoti, kad jūsų klientas nelaiko šlapimo?
  • Kaip šlapimo nelaikymas keičia asmens psichinę būklę?
  • Ar gali šlapimo nelaikymas būti pagrindinė kreipimosi į psichologą priežastis?
  • Kaip psichologas gali padėti?

Į šiuos ir kitus klausimus atsakys lektorė,  VšĮ Inkocentras vadovė, gydytoja Jurga Misevičienė, turinti 6 metų darbo su šlapimo nelaikančiais pacientais patirtį. Į praktinius slaugos klausimus atsakys slaugytoja Jolita Šukienė.

VšĮ Inkocentras – pirmoji ir vienintelė įstaiga Lietuvoje, teikianti profesionalią pagalbą su šlapimo ir išmatų nelaikymu susiduriantiems asmenims. Centre dirbantys specialistai nemokamai konsultuoja dėl šlapimo nelaikymo, teikia informaciją apie tinkamos slaugos principus bei slaugos priemonių pasirinkimą, vykdo aktyvų visuomenės švietimą apie šlapimo nelaikymo prevenciją, slaugytojų, socialinių darbuotojų, studentų ir kt. specialistų mokymus.

Registracija vykdoma el.paštu jolita@inkocentras.lt iki sausio 27d.

 

Daugiau informacijos:

Jolita Šukienė

VšĮ Inkocentras slaugytoja

865527434