Rytais prabudus sunku nulaikyt šlapimą 2023-05-26

Jau kurį laiką kiekvieną rytą prabudus suprantu, kad labai smarkiai noriu šlapintis, vos nulaikau šlapimą. Kol nubėgu iki tualeto kartais net išbėga keli lašeliai šlapimo. Prisiskaičiau visokių straipsnių internete apie ankstyvą šlapimo nelaikymą, bet niekur neradau mano situacijos įvertinimo. Ar gali būti, kad man jau prasideda šlapimo nelaikymas? Gal dar galima būtų kažkaip tą procesą pristabdyti?

 

Ina, Telšiai

Jūsų aprašyti simptomai labai panašūs į dirgliosios šlapimo pūslės sukeliamus simptomus, jie gali pasireikšti kartu su šlapimo nelaikymu, gali būti be šlapimo nelaikymo. Tiksliau į klausimą, ar jums yra šlapimo nelaikymas ir koks jis, atsakytų gydytojas specialistas, reikia būtinai kreiptis į gydytoją urologą arba ginekologą.

Laukiant gydytojo konsultacijos yra pavojus slystelėti ant tų ištekėjusių lašiukų ir užsigauti ar blogiausiu atveju susilaužyti ranką ar koją. Todėl rekomendacija būtų nakčiai į kelnaites dėtis šlapimą sugeriantį įklotą, kad rytais skubant į tualetą tie keli išbėgantys lašiukai susigertų į įklotą, o ne nulašėtų ant grindų. Jausitės saugi, sausa ir ta rytinė situacija nekels tokio didelio streso.

Kur gauti įklotą ir ar jie kompensuojami? Pats paprasčiausias kelias – nueiti į vaistinę ir nusipirkti. Jau keli metai diagnozavus šlapimo nelaikymą ir įrašius tokią diagnozę į ligos kortelę, pacientas, kuriam yra vidutinio laipsnio šlapimo nelaikymas, turi teisę per mėnesį gauti 60 vienetų kompensuojamų įklotų. Todėl siūlyčiau kreiptis į savo šeimos gydytoją, papasakoti, kokia yra situacija, jums bus išrašyti įklotai. Kol sulauksite urologo ar ginekologo konsultacijos, galėsite jaustis labiau apsaugota nuo šlapimo pratekėjimų.

Belaukiant konsultacijos pas gydytoją, siūlau pakeisti kelis gyvenimo būdo įpročius. Reikėtų įdėmiau pažiūrėti į savo mitybą. Yra produktai, kurie dirgina šlapimo pūslę ir skatina dirgliosios pūslės simptomus, tai būtų kava, kakava, šokoladas, alkoholis, aštrūs prieskoniai, gazuoti gėrimai, neskiestos sultys, citrusiniai vaisiai. Pažiūrėkite, ką iš tų produktų vartojate, gal vartojate jų ne taip jau mažai, pabandykite kuriam laikui apmažinti jų vartojimą ar visai atsisakyti.

Patirtis rodo, kad panašius simptomus jaučiantys žmonės pradeda iš viso vengti vartoti daug skysčių. Kas yra blogai, nes skysčių reikia vartoti kasdien 30 ml 1 kilogramui kūno masės.  Jei sveriama 60 kg, išgerti kasdien reikėtų 1.8 litro skysčių. Siūlyčiau peržiūrėti, kiek skysčių suvartojate per dieną. Geriau būtų, kad skysčiai būtų suvartojami iki 18-19 val. Negerkite vandens prieš pat einant miegoti.