Prieš tris metus man buvo diagnozuotas gimdos kūno vėžys ir pašalinta gimda su kiaušidėm. Gavau chemoterapiją. Gal prieš keletą mėnesių ėmiau pastebėti, kad karts nuo karto man išteka lašelis šlapimo. Labai dažnai taip nutinka kai čiaudau arba jeigu greičiau lipu laiptais, bėgu į autobusą. Kai čiaudau tai visuomet turiu sustoti ir šiek tiek suspausti kojas, kitaip visada būna patekėjimas. Dėl to labai blogai jaučiuosi. Jeigu aš kiekvieną dieną daryčiau tuos Kėgelio pratimus, ar man susitvarkytų tie ištekėjimai? Ar jie dingtų visam laikui? Irena, 68 m. 2017-04-26

Atsako VšĮ Inkocentras vadovė Jurga Misevičienė

Esant jūsų diagnozei labai dažnai praėjus keliems metams išsivysto įtampos šlapimo nelaikymas. Reguliariai darant Kėgelio pratimus, juos darant teisingai, mankštinant visus tris dubens dugno raumenų sluoksnius, 6-8 savaičių laikotarpyje būklė turėtų susitvarkyti arba bent jau turėtų sumažėti ištekančio šlapimo kiekis ar dažnis tokių nutikimų.

Iš patirties žinau, kad jau po dviejų mėnesių kasdienio Kėgelio pratimų darymo, moterys prieš tai naudojusios šlapimą sugeriančius įklotus sako, kad jų arba visai nereikia, arba jų sunaudoja mažiau, gali rinktis mažesnio sugeriamumo.

Garantuoti 100 procentų, kad jums visai nereikės jokio įkloto ir kad ištekėjimų nebus niekada, negalėčiau. Tačiau manau, kad bet koks būklės pagerėjimas šioje srityje yra gerai, todėl tikrai verta kasdien skirti laiko Kėgelio pratimų darymui.

Darykite kasdien Kėgelio pratimus po 10 kartų 3 kartus per dieną. Mankšta išliekamojo efekto neturi. Tad Kėgelio pratimus reikia daryti visą laiką, kiekviena dieną, net ir po to, kai pajusite pagerėjimą.

Čia galioja taisyklė – netreniruojami raumenys nyksta. Taip ir netreniruojami dubens dugno raumenys pradės nykti ir tie šlapimo nelaikymo epizodai vėl sugrįš. Ir pagerėjimo efektas dings. Todėl Kėgelio pratimai turėtų būti kasdienis jūsų įprotis kaip dantų valymasis.

Taip pat labai rekomenduoju kasdien 30 minučių pasivaikščioti, nes dirbant skeleto raumenims, dirba visi raumenys. Tai ir gera širdies kraujagyslių ligų profilaktika, pasivaikščiojimas teigiamai veikia ir smegenų veiklą, energiją, nuotaiką.