Pratimai padeda atsikratyti opių problemų 2009-04-21

Lietuvos moterims siūloma nemokamai išbandyti specialų mankštos ir fizioterapijos pratimų kompleksą, padedantį nelaikant šlapimo, gerinantį laikyseną, didinantį seksualinį komfortą.

Pratimų kompleksą „Pelvicore Technique“ sukūrė Norvegijos sporto mokslų mokyklos Osle kūno lavinimo specialistė profesorė Kari Bo. Jos metodas sparčiai populiarėja visame pasaulyje. Norinčios jį išmėginti Lietuvos moterys gali internetu nemokamai atsisiųsti DVD plokštelę lietuvių kalba.

Priežasčių – ne viena

Silpni tarpvietės raumenys gali tapti prastos laikysenos, nugaros skausmų, nepasitenkinimo lytiniu gyvenimu, šlapimo pūslės problemų ir šlapimo nelaikymo priežastimi. Pastaroji problema yra labai aktuali, bet apie ją dažniausiai vengiama kalbėti. Vis dar gajus mitas, kad tai yra natūrali senėjimo pasekmė, ir tik kas antras žmogus dėl to konsultuojasi su gydytoju. Tačiau statistika rodo, kad viena iš keturių vyresnių nei 35 metų moterų kenčia dėl šlapimo nelaikymo, ši problema gali pasireikšti net 5-14 metų mergaitėms. „Šlapimo nelaikymą būtina diagnozuoti ir gydytis esant bet kokio amžiaus, nes tai nėra normalus reiškinys“, – teigia Vilniaus miesto universitetinės ligoninės akušerė Violeta Staniulevičienė.

Šlapimo nelaikymas fizinio krūvio metu atsiranda dėl raumenų, nervų sistemos ir dubens diafragmos pažeidimų, kuriuos sukelia nėštumai, gimdymo traumos, operacijos, menopauzė, sunkus fizinis darbas, aktyvus sportas, lėtinis bronchitas, vartojami vaistai, nutukimas, vidurių užkietėjimas ir kai kurios kitos priežastys.

Iškilus tokiai problemai moterims rekomenduojama stiprinti tarpvietės raumenis, gali būti skiriama ir medikamentų, o įsisenėjusią problemą tenka gydyti chirurgiškai. Pasak gydytojos, treniruojant tarpvietės raumenis, šlapimo nelaikymo epizodų sumažėja 56-95 procentais. Šiai bėdai spręsti labai tinka ir kineziterapija.

Teigiama, kad pasitelkus „Pelvicore Technique“ nuo įtampos sukelto šlapimo nelaikymo (jis pasireiškia kosint, čiaudint, keliant sunkius daiktus ir kt.) išgijo iki 70 proc. moterų, kurios šešis mėnesius kasdien atliko šiuos pratimus. Juos galima daryti ne tik gulint ant grindų, bet ir stovint ar sėdint ant kėdės, pasirinkus 20 minučių ar trumpesnį kursą. Norvegės sukurtos sveikatinimo programos ambasadore Lietuvoje tapo garsi aerobikos trenerė Joana Bartaškienė. „Šis pratimų kompleksas tiks visoms moterims, ne tik toms, kurios turi minėtų problemų. Mūsų moterys vis dar pripratusios, kad atliekant pratimus lietųsi prakaitas, tačiau pastarųjų metų tyrimai parodė, kad tik vidutinis krūvis turi teigiamą efektą. Minėtieji pratimai įkandami visoms“, – sakė J.Bartaskienė. Užpildžius prašymą minėtąjį DVD galima užsisakyti tinklalapyje www.corewellness.lt.