O kur mano O?! 2014-11-03

Kodėl orgazmas būna silpnesnis ar stipresnis? Kaip galima sustiprinti orgazmą? Jeigu moteris nežino, kas yra orgazmas, kaip jį patirti? Kaip galėtų kvapai praskaidrinti intymų gyvenimą? Kodėl svarbu stiprinti dubens dugno raumenis? Koks yra teigiama pašalinis šių pratimų efektas? Kaip susigrąžinti į miegamuosius pirmųjų gyvenimo metų seksualinę įtampą? Kaip tapti pačioms nuostabiausioms ir žaviausioms? Į visus šiuos klausimus buvo atsakyta Vilniuje vykusioje paskaitoje. Inkocentras kartu su Sąmoningų mamų bendruomene antrą kartą surengtoje paskaitą „O kur mano O?“.

Susirinkusios moterys dvi valandas buvo vedamos per orgazmo labirintus, kelius ir klystkelius apsuptos nuostabaus jazminų eterinio aliejaus kvapo.

Kas yra orgazmas?

Seksualinis bendravimas, poros intymumas – tai temos, kuriomis gėdijamasi kalbėti, nors tai yra kasdienis mūsų gyvenimas. Pasak lektorių, nėštumas ir gimdymas palieka pėdsaką ne tik moters fiziologijoje, tačiau ir jos orgazmo susiformavime. Tad į seminarą susirinkusių moterų buvo klausiama – ar žinote, kas yra orgazmas? „Orgazmo metu dubens raumenys ima pulsuoti, palaipsniui susitraukia ir atsipalaiduoja, kuo intensyvesni susitraukimai, tuo stipresni pojūčiai. Ar tai tiesa?“ – klausė Sąmoningų mamų bendruomenės įkūrėja Giedrė Veličkienė.

„Susitraukia ne tik dubens dugno raumenys, susitraukia ir makšties raumenys, gimdos kaklelis, net gali susitraukinėti gimda. Taip vyksta vadinamoji orgazmo anatomija, ateina impulsas iš smegenų dėl tam tikrų taškų stimuliavimo. Čia yra vietos kalboms apie G tašką – makšties sienelės gleivinės ląstelių sankaupa, kuri pas kiekvieną moterį išsidėsčiusi individualiai ir jas stimuliuojant siunčiamas signalas į smegenis. Pasiekus kulminaciją smegenys paleidžia signalą vykti tiems susitraukimams. Taip iškraunama įtampa. Aišku, prieš pajuntant orgazmą, lytinės stimuliacijos metu gerėja kraujotaka mažojo dubens srityje, prasiplečia makštis tam, kad prisitaikytų prie vyro varpos. Neįvykus orgazmui susidaro kraujo stazė – jaučiamas tempimas, nemalonus jausmas. Jeigu tai vyksta reguliariai, yra sudaromos sąlygos atsirasti lėtiniams gimdos, gimdos priedų, kiaušintakių ar kiaušidžių uždegimams“, – aiškino Inkocentro vadovė Jurga Misevičienė. Ji pridūrė, kad orgazmo anatomijoje aktyviai dalyvauja ir dubens dugno raumenys, kurios lyg hamakas prilaiko šlapimo pūslę.

Gimdymo pasekmės

Nėštumas, gimdymas ir kūdikio priežiūra yra ypatingas periodas moters gyvenime, kuomet vyksta ne tik fiziologiniai pokyčiai, bet ir psichologiniai pokyčiai smegenyse, visas dėmesys nukreipiamas į kūdikį. Nėštumas ir gimdymas palieka žymę moters organizme. Ypač jeigu tai yra gimdymas per natūralius takus, be Cezario pjūvio. „Gimdant yra išplečiami makšties raumenys iki 10 centimetrų. Pirmą parą po gimdymo jų neįmanoma nei sutraukti, nei atleisti. Taip yra dėl to, kad yra pertempti tarpvietės raumenys, nes pats gimdymo procesas yra pakankamai stiprus krūvis organizmui. To pasekmes vienos jaučia labiau, kitos gal visai nejaučia. Tai priklauso nuo jungiamojo audinio savybių ir nuo moters treniruotumo, bendro raumenų tonuso“, – pasakojo Inkocentro vadovė.

Po gimdymo kartais būna, kad moteris, jautusi vienokį orgazmą, ima jį jausti kitaip. Pavyzdžiui, ji ima patirti vaginalinį orgazmą, nors prieš tai buvo tik klitorinis. „Tai gali būti susiję su anatominiais pokyčiais, kurie įvyksta dėl gimdymo. Jei moters makštis iki gimdymo buvo siaura, jai prasiplėtus ji gali patirti vaginalinį orgazmą ar tiesiog frikcijos ima jai teikti didesnį malonumą nei iki gimdymo. Ilgas gimdos kaklelis, neteisinga gimdos padėtis – yra daugybė būklių, kurias gimdymas šiek tiek pakoreguoja, todėl koreguojasi ir orgazmo pajautimo mechanizmas. Kaip sakė viename mūsų seminare gydytojas seksologas Viktoras Šapurovas, po gimdymo dažnai porai tenka mokytis iš naujo mylėtis, iš naujo mokytis patirti orgazmą“, – sakė J. Misevičienė.

Ji atkreipė susirinkusiųjų dėmesį į tai, kad moters šlapinimosi ir reprodukcinės sistemos labai susijusios. Būtent dėl to pogimdyviniu periodu 40 proc. moterų nelaiko šlapimo, tačiau ši būklė daugeliui praeina, tereikia sau padėti atsistatyti.

Kas yra šlapimo nelaikymas?

„Gimdymo traumos, tarpvietės plyšimai, kirpimai, siuvimas, sugijimas (sugijimo vietoje lieka randas, nejautri zona. Dėl to makštis vėliau plečiasi visai kitaip, o kai kam ir nesiplečia) – visa tai turi įtakos lytiniam gyvenimui. Jau nekalbant apie emocinę būklę pagimdžiusios moters, kartais „koją pakiša“ gyvenimiška rutina, ilgi kartu nugyventi metai. Paskui atsiranda tokios frazės kaip „meilė trunka tris metus“, „man skauda galvą“ ir t.t., ir pan. Tada moteris suranda n priežasčių ir pasiteisinimų, kodėl ji šiandien nenori mylėtis.

Vienas iš paprastų būdų, kaip atgaminti tą buvusį orgazmo stiprumą – tai yra mankšta. Noras mylėtis dingsta su kiekvienu nesėkmingu atveju, kai nepatiriamas orgazmas ar jis patiriamas sunkiau nei prieš gimdymą. Ką moteris gali padaryti iš anatominės pusės, kad sugrąžintų tą savo struktūrą į pradinę padėtį? Daryti dubens raumenų mankštą. Ši mankšta yra nematoma aplinkiniams, ją galima daryti atliekant kasdienius darbus – gaminant valgyti, žiūrint televizorių, važiuojant mašina. Šie pratimai padeda ne tik orgazmo sustiprinimui, bet ir dar vienai nemaloniai būklei, kuri gali išsivystyti po gimdymo ir ji labai kankina moteris. Tai yra šlapimo nelaikymas. Viena iš keturių moterų nelaiko šlapimo. Kas šeštas gimdžiusi trisdešimtmetė, kas ketvirta gimdžiusi 45-erių metų moteris ir kas antra gimdžiusi 50-metė nelaiko šlapimo“, – sakė Jurga Misevičienė.

Nėštumas ir gimdymas sukelia įtampos šlapimo nelaikymą. Padidėjus spaudimui pilve, spaudžiama pūslė, spaudžiamas dubens dugnas ir jei jis silpnas, jis nesulaiko šlapimo. Užtenka vieno lašelio kosulio, juoko, čiaudulio metu. Tai gali nutikti ir bet kokio fizinio krūvio metu – lipant laiptais, keliantis iš lovos. Jeigu norisi kryžiuoti kojas, kai juokiatės, tai jau signalas, kad reikia susirūpinti. Jeigu tai ne vienkartinis atvejis, tai jau rimtas signalas.

Visagaliai dubens dugno pratimai

„Kai pradėjau dirbti Inkocentre, mes susipažinome su kalanetikos instruktore Egle Afanasjeva, kuri mus mokė daryti dubens dugno stiprinimo pratimus. Nėra taip lengva, kaip atrodo. Dažnai moteris nejaučia tų raumenų, todėl ir sutraukti negali. Kartais varžosi, ir nenori net apie tai pagalvoti. Visuomet patariu įsivaizduoti, daugelis turime gerą vaizduotę – įsivaizduokite tą hamaką, įsivaizduokite makštį kaip vamzdį ir jį sutraukite. Kartais moterims būna paprasčiau suvokti makštį ir dubens dugną, kai sakome, kad šlapinantis kelioms sekundėms pabandytų sulaikyti šlapimą. Tai štai tai, kas įsitempia – tą ir reikia mankštinti. Sutraukus 10 sekundžių palaikykite ir atleiskite. Paskui darykite 5 greitus sutraukimus, 5 lėtus. Greitai reikia sutraukti, nes 70 proc. mažo dubens skaidulų yra lėto reagavimo, 30 proc. yra greito reagavimo“, – sakė Inkocentro vadovė.

Dubens raumenynas yra sudarytas iš trijų sluoksnių raumenų. Sutraukus raumenis juos reikia kelti į viršų link bambos. Kada reikia pradėti daryti Kėgelio pratimus? – klausė susirinkusios moterys. Juos reikia daryti visoms negimdžiusioms, o norinčioms gimdyti reikia tą daryti vos tik pradedate planuoti kūdikį. Šių pratimų pašalinis efektas – stipresnis orgazmas. „Gerai ištreniruoti dubens dugno raumenis sustiprina susitraukimus. Jeigu tie raumenys suglebę, makšties raumenys ne taip intensyviai reaguoja į jaudinimą, kūno reakcija būna gali pasyvi, o orgazmas tampa beveik nepasiekiamas. Visai kaip sprinteriui, kuris prieš startą gerai neapšyla ir nepasiekęs finišo, pasitempia raumenis. Moteris, įpratusi kvėpuojant sutelkti dėmesį į dubenį yra pranašesnė, nes tokiu būdui suintensyvinimas deguonies pritekėjimas į lytinių organų sritį, o tai sustiprina malonumą“, – kalbėjo Giedrė Veličkienė, cituodama knygą „Būti moterimi be tabu“.

Kvapai į pagalbą

Darbiniai stresai, vaikų priežiūra, naudojama kontracepcija turi neigiamos įtakos moters seksualumui. „Gyvenant net ir su nuostabiausiu vyru, būna aistra priblėsta. Pakalbėkime apie tai, kaip ją natūraliais būdais atgaivinti, stimuliuoti, kaip išvengti to kasdienio „galvos skausmo“. Siūlau atkeipti dėmesį į jazminų eterinį aliejų – tai vienas stipriausių afrodiziakų aromaterapijoje. Kitas tokį patį stiprų poveikį turintis kvapas yra nerolis. Nerolis yra karčiojo citrinmedžio žiedų aliejus. Kitas ne mažiau stiprus afrodiziakas – rožės kvapas“, – tris kvapus uostė seminaro dalyvės.

Pasak Giedrės Veličkienės, kvapai padeda labiau atsipalaiduoti ir atsiduoti kūniškiems malonumams. „Aromaterapija yra menas vedžioti už nosies. Kvapų pagalba mes galime pasiekti norimų rezultatų. Seksualiniai santykiai, erotika, seksualumas visuomet buvo labai susiję su kvapais. Mano patarimas būtų šiuos kvapus naudoti tik ypatingomis progomis, nereikėtų jazminų kvapo garinti kiekvieną dieną. Garinkite šį kvapą, kai norite mėgautis meilės naktimi, norite didesnio intymumo“, – sakė G. Veličkienė.

Spintelėje prie lovos ji patarė turėti levandų eterinį aliejų – jis padeda atsipalaiduoti po stresų kupinos dienos; jei sunku paleisti dienos rūpesčius, įkyrias mintis tiks mandarinų eterinis aliejus. Galima šiuos kvapnius aliejus lašinti į vonią. „Prieš meilės naktį odą galima pamaitinti ypatinga vonia – imkite stiklinę pieno ir 10 lašų levandų eterinio aliejaus. Bus geras atpalaiduojantis rezultatas. Dar vienas geras aliejus tinkamas tiek atsipalaidavimui, tiek lytinei stimuliacijai – tai ylang ylang aliejus. Jis mažina arterinį kraujospūdį, lėtina pulsą ir kvėpavimą. Kvapioji kananga padeda viską sureguliuoti ir įsižeminti. Stimuliuojantys aliejai – jazminas ir frangipani – su jais galima daryti erotinius masažus. Šie kvapai švelnūs, bet tuo pačiu labai stiprūs ir veiksmingi. Jie puikiai stimuliuoja fizinį kūną ir skatina hormono oksitocino išsiskyrimą“, – kalbėjo G. Veličkienė.

Kur slypi moteriškumas?

Pasak Sąmoningų mamų bendruomenės įkūrėjos Giedrės Veličkienės, moteriška savivertė, pasitikėjimas savimi slypi būtent mažajame dubenyje. Labai nemoteriškos moterys, kurios siekia karjeros, neskiria dėmesio sau, nekuria darnių santykių su savo vyru ar bendrai vyrais, jos nesugeba pajusti savo dubens dugno raumenų. „Tai yra žemutinė čakra, jos spalva raudona. Jei domitės rytietiškomis praktikomis, galima judinti dubenį lyg šokant rytietiškus šokius; galima rengtis raudonai ir taip kviesti pas save moterišką energiją, stiprinti savo pasitikėjimą, moteriškumą“, – patarė Giedrė, daug laiko skirianti masažo technikų studijoms. Giedrė yra ne tik aromaterapijos specialistė, ji taip pat dėstytojauja Kauno masažo akademijoje.

Susirinkusias moteris Giedrė pamokė kelių masažo judesių, kurie atpalaiduoja vyro raumenis, nuteikia vyrą palankiai moters atžvilgiu. Vieni judesiai priminė globėjišką glostymą, kiti subtiliau užsiminė apie moters ketinimus, kai kurie lyg ir flirtavo. „Toks masažas tikrai neleis vyrui palaimingai užmigti, kaip neretai nutinka, kai atpalaiduojami raumenys“, – patikino Giedrė suokalbiškai kikenančias moteris.

Lapkričio mėnesį Inkocentras ir Sąmoningos mamos planuoja šį seminarą surengti Panevėžyje. Sekite naujienas mūsų tinklalapyje ir Facebook profilyje.