Lapkričio mėnuo šeimos vaistinėse – rūpybos ir globos mėnuo! 2007-11-20

Lapkritis visose Šeimos vaistinėse yra skirtas šlapimo nelaikymo problemai spręsti.

Apie tai, kodėl kito mintis pasirinkti šią temą, koks yra vaistinės organizuojamų renginių tikslas ir kokią pagalbą galima suteikti sutrikimo kamuojamiems žmonėms, papasakos vaistinės vedėja Birutė Danisevičienė. Kaip Jums kilo mintis Šeimos vaistinėse organizuoti renginius, nagrinėjančius šlapimo nelaikymo problemą?

Yra daugybė žmonių, kūne kenčia nuo šio sutrikimo. Galbūt pasirodys neįtikėtina, tačiau statistika rodo, kad šlapimo nelaikymas nėra toks jau neįprastas dalykas. Nustebsite sužinoję, kad su tuo yra susidūrusi kas antra pagimdžiusi moteris. Vyrams laikiną šlapimo nelaikymą gali sukelti prostatos ligos.

Remiantis statistika, šlapimo nelaikymas būdingas net 15 % penkiamečių, sutrikimu gali skųstis iki 40 % vyresnių nei 60 metų amžiaus žmonių.

Šlapimo nelaikymo problema nesirenka nei lyties, nei amžiaus. Vienu ar kitu gyvenimo momentu su ja gali susidurti kiekvienas. Deja, žmonės dažnai jaučia gėdą, slepia tai, klaidingai manydami, kad problema neišsprendžiama, tačiau jie klysta: daugeliu atvejų šlapimo nelaikymą galima išgydyti ar bent numalšinti jo simptomus. Rūpindamasi sutrikimo kamuojamais žmonėmis Šeimos vaistinė stengiasi pakeisti neigiamą požiūri.
Organizuojami renginiai yra geriausias būdas parodyti, kad yra įvairių priemonių, galinčių žmonėms padėti. Kaip galima padėti tokiems žmonėms?

Yra daugybė šlapimo nelaikymo atvejų, todėl skiriasi ir pats gydymas be: taikomos priemonės. Daugeliu atvejų padeda įvairūs mokymai, taip pat problemą palengvina Šeimos vaistinėse parduodamos priemonės. Koks renginių tikslas?
Pagrindinis renginių tikslas yra parodyti, kad šlapimo nelaikymo problema nėra neįprasta. Šeimos vaistinėje organizuojamais renginiais stengiamasi pakeisi neigiamą visuomenės požiūrį bei supažindinti šio sutrikimo kamuojamus žmones su problemos sprendimo bodais.

Kokio pobūdžio tai renginiai, ką galėtume sužinoti?

Vaistinėje bus teikiamos individualios konsultacijos, vyks bendra paskaita, kurios metu išgirsite apie galinčius būklę pagerinti pratimus, vaistinėje parduodamus gaminius, užtikrinančius saugumą ir nepastebimumą.
Tą dieną vaistinėje budi specialistas, kurio teikiamų individualių konsultacijų metu bus teikiami profesionalo patarimai, bus galima gauti nemokamų gaminių pavyzdžių.

Kodėl verta apsilankyti tokiame renginyje?

Tokių renginių metu galima sužinoti, kaip padėti sau ir kitiems. Galbūt Jūs prižiūrite sunkų ligonį, galbūt nuo šlapimo nelaikymo kenčiate pats ar Jūsų šeimos narys. Tokia informacija yra labai naudinga, nes padeda palengvinti gyvenimą, pasirūpinti Jums brangiais žmonėmis. Kada vyks renginiai?

Renginiai vyks visą lapkričio mėnesį daugelyje Lietuvos miestų esančiose Šeimos vaistinėse. Tikslesnę informaciją galima gauti pačiose vaistinėse bei paskambinus telefonu 8-37 401077,

Vilniuje renginys vyks lapkričio 28 d.
Šeimos vaistinėje, L. Asanavičiūtės g. 27a. Asmeninės konsultacijos teikiamos 10-13:45val.