Kolposuspencija pagal Burch Panevėžio ligoninėje 2007-09-01

Tikslas – įrodyti Burch operacijos svarbą, įsisavinus atlikimo techniką ir įvertinus atokius rezultatus gydant moterų įtampos šlapimo nelaikymą Panevėžio ligoninėje.

Metodika.

Nuo 1995 m. buvo taikytos įvairios šlapimo nelaikymo chirurginio gydymo modifikacijos— Goebell—Stoeckel, Raz, Stamey, Burch, TVT, TOT. 2006 m. Panevėžio ligoninėje dėl II-III „šlapimo nelaikymo pagal Burch buvo operuota 18 40-60 m. amžiaus moterų. 16 iš jų operacija atlikta kartu su kitomis laparatominėmis ginekologinėmis intervencijomis, dažniausiai histerektomijomis. Visais atvejais buvo naudoti nesirezorbuojantys siūlai bei naujos formos, patogesnės konstrukcijos adatkotis.

Rezultatai.

Tik vienu atveju po 8 mėn. liko nežymus būklės pagerėjimas, kitais atvejais chirurginio gydymo rezultatai išliko labai geri ir geri.

Išvados.

Operacija pagal Burch yra efektyvi moters įtampos šlapimo nelaikymo gydymui ir yra puiki alternatyva brangiai TVT, TOT. Tačiau ši procedūra reikalauja didesnės chirurginės patirties ir taikytina kartu su kitomis laparatominėmis ginekologinėmis intervencijomis.

Merkys/ Panevėžio apskrities ligoninė
Lietuvos akušerija ir ginekologija