Klausimas 2023-11-07

Esu pensininkas, prieš šešis metus patyriau prostatos operaciją, gyvenu su to pasekme – šlapimo nelaikymu. Džiaugiuosi, kad gaunu kompensaciją šlapimą sugeriančioms priemonėms. Bet  pradžioje nedžiugino, kad buvo kompensuojama tik viena priemonė parai. Tai čia gaunasi, kad žmogus gali tik kartą per dieną pasišlapinti? Prieš kurį laiką gydytoja pradėjo išrašinėti 60 vienetų mėnesiui, jau geriau, jau labai džiaugiausi. Nors tų priemonių reikia daugiau, tikrai daugiau nei dvi parai. 

Aišku, perku papildomai tų priemonių, bet tenka ir „akcijas pamedžioti“, ir visokių lojalumo kortelių vaistinėse įsigyti, kad tik gautum tų priemonių pigiau. Tai ar negana, kad kas mėnesį pensininkai medžioja maisto akcijas, perka iš nukainuotų prekių skyriaus, tai dar turime ir vaistinėje tokia „medžiokle“ užsiimti?.. Iš tikrųjų, tai žemina mano kaip vyresnio amžiaus žmogaus orumą. Daug metų dirbau, daug sumokėjau mokesčių ir tikiuosi, kad dabar valstybė mane parems, sustiprins, padės, kai esu sunkioje situacijoje. Jūsų organizacija bendrauja su valdžios institucijomis, gal teko girdėti, ar nėra planų didinti kompensuojamų priemonių skaičių? Dėkoju už jūsų atsakymą.

 

Petras iš Panevėžio rajono

 

 

Atsako VšĮ Inkocentras vadovė Jurga Misevičienė

Dar prieš penkis metus valstybė kompensuodavo tik vieną įklotą parai. Po daugelio susitikimų, dalyvavimų įvairiose darbo grupėse pavyko pasiekti, kad visi, turintys vidutinio laipsnio šlapimo nelaikymą, per mėnesį gautų 60 vnt. kompensuojamų įklotų.

Šių metų spalio vidury įvyko mūsų organizacijos ir kitų įstaigų susitikimas su Valstybine ligonių kasa. Tikrai nudžiuginsiu jus ir kitus, nes išgirdome, kad valstybės planuose yra nuo 2025 metų numatyti kompensaciją trims šlapimą sugeriančioms priemonėms per parą. Valstybinės ligonių kasos atstovai patikino, kad tikrai planuojama didinti kompensuojamų sauskelnių ir įklotų skaičių visiems, turintiems šlapimo nelaikymo diagnozę.

Galiu patarti jums dar pasikonsultuoti su gydytoju urologu dėl šlapimo nelaikymo gydymosi galimybių, kad būtų sumažintas šlapimo nelaikymo laipsnis. Tikrai yra nemažas arsenalas įvairių medikamentų, chirurginių gydymo būdų bei įvairių reabilitacinių priemonių. Jos gali padėti sumažinti šlapimo nelaikymo lygį. Tuomet ir sugeriančių priemonių reikės mažiau.

Akcijų „medžiokle“ užsiimame visi, nepriklausomai nuo amžiaus, užimamų pareigų ar gaunamų pajamų. Man teko girdėti tokį pasakymą iš vienos moters, kad kai ji randa jos naudojamos prekės „akciją“ ir įsigyja tą prekę žymiai pigiau, ji išgyvena tokias pačias emocijas kaip laimėjus loterijoje. Siūlau taip žiūrėti į tas akcijas ir jeigu jau randate šlapimą sugeriančių prekių pigiau, tai įsigykite jų ne dviem mėnesiams, o pusmečiui ar metams. Tada nereikės taip dažnai leistis į „medžioklę“.