Kartais apie tai bijoma prisipažinti net sau… 2009-02-11

Tik nepamanykite, jog tai koks nors šiurpus nusikaltimas ar nepagydoma liga. Tai tik šlapinimosi sutrikimas – šlapimo nelaikymas, varginantis daugybę moterų ir vyrų. Beje, „konspiraciją“ mėgstantys medikai Šį sutrikimą vadina inkontinencija. Tai ne liga, tačiau dėl šlapimo nelaikymo žmogus gali tapti tikru ligoniu. Net ypač savo sveikata besirūpinančioje JAV gyventojų bendruomenėje į gydytojus pagalbos kreipiasi iros 10-20 proc. visų šlapimo nelaikančių žmonių. Tad galime tik įsivaizduoti, kokia situacija yra tarp konservatyviųjų lietuvių.

Trumpai apie šią problemą

Šlapimo nelaikymu vadinama tokia būklė, kai sutrikus fiziologiniam šlapinimosi mechanizmui šlapimas teka nevalingai. Manoma, kad šis negalavimas vargina apie 200 mln. suaugusių Žemės gyventojų, dažniausiai moteris – bent kartą gyvenime su šlapimo nelaikymo problema susiduria viena iš keturių moterų.
Jauname amžiuje šlapimo nelaikymas gali pasireikšti dėl įgimto šlapimo pūslės tonuso sumažėjimo. Tačiau taip nutinka išimtinai retai. Tuo tarpu nėštumo laikotarpiu ši problema vargina daugiau nei 6 proc. moterų: paprastai po gimdymo šlapimo nelaikymas savaime neišnyksta.

Menopauzės laikotarpiu persitvarkant moteriškųjų hormonų pusiausvyrai sumažėja šlapimkanalio raumenų tonusas, atrofuojasi šlapimo sistemos gleivinės, sumažėja tarpvietės raumenų tonusas. Todėl šiuo amžiaus tarpsniu nuo šlapimo nelaikymo kenčia beveik 25 proc. moterų. Pomenopauziniu laikotarpiu tokio pobūdžio nusiskundimai būdingi beveik pusei moterų.

Priklausomai nuo to, kokios priežastys sukelia šlapimo nelaikymą, išskiriami šeši inkontinencijos tipai. Moteris paprastai vargina:

 • Fizinio krūvio šlapimo nelaikymas.
 • Labai dirgli šlapimo pūslė.
 • Mišrus šlapimo nelaikymas.

Būtina ieškoti pagalbos

Deja, pasitaiko atvejų, kai net dedant daug pastangų šlapinimosi sutrikimų išvengti nepavyksta. Tačiau net ir tokiu atveju nereikia pulti į paniką. Mūsų dienomis žinoma daug priemonių, padedančių įveikti šlapimo nelaikymą. Tai – specialios fizioterapijos procedūros, vaistai ir net chirurginės operacijos. Todėl negalima laukti ir slėpti šią problemą. Reikia drąsiai kreiptis pagalbos į gydytojus ir neleisti, kad ši sveikatos problema pakeistų įprastą gyvenseną. Be to, mūsų dienomis moterų patogumui yra sukurta įvairių higienos gaminių, kad šlapimo nelaikymas nekeltų diskomforto ir neatimtų gyvenimo džiaugsmo. Tad telieka išsiaiškinti, kokios priemonės kiekvienu konkrečiu atveju – pačios tinkamiausios.

Žinoma, svarbiausia, kad šios priemonės būtų patikimos. Taip pat, kad jos butų nepastebimos aplinkiniams ir netrikdytų pačios moters. Rekomenduotina rinktis specialius įklotus, skirtus šlapimo nelaikymui kontroliuoti, pavyzdžiui, SENI Lady. Šie įklotai leidžia moterims gyventi aktyviai, jaustis patogiai ir saugiai įvairiose gyvenimo situacijose.

SENI Lady – tai gaminiai, atitinkantys visus specialistų keliamus reikalavimus.

 • SENI Lady įklotai pagaminti iš 100 proc. medvilnės;
 • SENI Lady įklotai yra laidūs orui: tai patvirtina ženklas AIR. Įklotų gamyboje naudojamas orą praleidžiantis laminatas, kurio išorinis apsauginis sluoksnis neleidžia šlapimui ištekėti, tačiau kartu gali laisvai cirkuliuoti oras. Kitaip tariant, SENI įklotai pagaminti iš „kvėpuojančio“ laminato, neturinčio įtakos įklotų sugeriamumo kokybei. Toks laminatas gerai praleidžia orą, oda gali laisvai kvėpuoti, yra apsaugoma nuo odos sudirgimo, paraudimo ir nemalonių pojūčių tarpvietės srityje.
 • SENI Lady įklotai sukurti be latekso: tai žymi LATEX FREE ženklas. Įklotai nedirgina odos, sumažina alergijos atsiradimo galimybę.
 • SENI Lady gaminiuose yra unikali, nemalonų šlapimo kvapą neutralizuojanti sistema – ODOUR STOP
 • SENI Lady įklotuose yra specialus EDS sugeriamasis sluoksnis, kuris užtikrina greitą ir tolygų drėgmės paskirstymą įkloto viduje.

Turint galvoje visas anksčiau išvardytas šlapimą sugeriančių įklotų SENI Lady savybes, akivaizdu, jog jie atitinka visus kriterijus.

Renkantis SENI Lady įklotus, svarbu pasirinkti reikiamą įkloto dydį bei sugėrimo laipsnį. Esant lengvam (kai šlapimas išsiskiria lašeliais) šlapimo nelaikymui yra naudotini iki 3 lašelių Micro/ Mini/ Normai įklotai. Esant vidutinio sunkumo šlapimo nelaikymui galima rinktis 4-6 lašelių įklotus Extra/ Super/Plus.

SENI Lady įklotus galima naudoti ir šiais atvejais:

 • esant itin gausioms makšties išskyroms;
 • gausių menstruacijų metu;
 • pirmomis dienomis po gimdymo.