Kaip parinkti tinkamą gaminį šlapimo nelaikančiam ligoniui 2009-03-25

Šlapimo nelaikymas – tai nevalingas šlapimo ištekėjimas, sutrikus normaliam šlapinimosi mechanizmui. Šlapimo nelaikymas yra ir fizinė, ir socialinė-psichologinė problema. Labai dažnai apie tai vengiama kalbėti. Šlapimo nelaikantys žmonės bijo nueiti toliau nuo namų, naudotis visuomeniniu transportu, dėl blogo kvapo neina į svečius, moterys vengia lytinių santykių ir 1.1.

Taigi tai tampa ne tik asmenine ar higienine, bet ir socialine problema. Šią problemą patys sergantieji laiko normaliu senėjimo procesu, įpranta prie tokios būklės ir nebeieško sprendimo būdų bei specialisto pagalbos. Šlapimo nelaikymas padidina tokių ligonių priklausomybę, jiems reikalinga intensyvesnė priežiūra. Nesprendžiant šios problemos, smarkiai nukenčia šlapimo nelaikančiųjų gyvenimo kokybė.

Daugiausiai dėl šlapimo nelaikymo kenčia moterys, nes jų šlapimo nelaikymą lemia ir fiziologinės priežastys: gimdymas, hormonų pusiausvyros su- trikimas menopauzės laikotarpiu. Tarp darbinio amžiaus žmonių ši problema aktuali maždaug apie 10 proc. jų (tarp moterų – iki 25 proc). Tarp vyresnių nei 60 metų amžiaus žmonių šlapimo nelaikymas diagnozuojamas maždaug 40 proc. pacientų: senstant nyksta gleivinė, silpnėja raumenų tonusas (silpnėja šlapimo pūslės sfinkteris – raukas), blogėja inervacija. Senelių slaugos ir globos namuose šis procentas dar didesnis – šis sutrikimas vargina apie 50 proc. vyresnio amžiaus žmonių.

Šlapimo nelaikymo sukeltoms problemoms palengvinti rinkoje siūloma daugybė gaminių. Kaip išsirinkti geriausią, kad būtų patenkinti šlapimo nelaikančiojo poreikiai? Šlapimo nelaikančiajam svarbu parinkti tinkamo dydžio, sugeriamumo ir formos gaminius. Gaminys turi būti kiek įmanoma mažas ir sugerti tiek, kiek reikia. Pasireiškus šlapimo nelaikymui, nereikėtų iš karto rinktis paties didžiausio sugeriamumo gaminio – jis dažniausiai būna per didelis (ir nepatogus), todėl ne visiškai panaudojamos sugeriamojo sluoksnio galimybės. Tuomet kartu su gaminiu į šiukšlių dėžę išmetame ir nepanaudotus pinigėlius…

Esant lengvai šlapimo nelaikymo formai – juokiantis, kosint, čiaudint, keliant sunkų daiktą nevaldomai išteka keletas lašų šlapimo – būtina naudoti specialius šlapimą sugeriančius įklotus, nes paprasti higieniniai įklotai nepritaikyti greitai sugerti išsiskyrusio didesnio šlapimo kiekio; jie neapsaugo ir nuo nemalonaus šlapimo kvapo.

Vertinant įklotų šlapimo nelaikymo savybes, itin svarbu žinoti, kad orui laidus gaminys yra daug geresnis už nelaidų. Naudojant jį, oda natūraliai kvėpuoja, netrukdomai pasišalina susidarantys drėgmės garai, todėl išvengiama odos iššutimo. Aukščiausios kokybės gaminiai turi – greito sugėrimo sluoksnį, kuris „užrakina“ šlapimą viduje, efektyvius tamprius kraštelius, apsaugančius nuo pratekėjimo, bei sistemą, efektyviai naikinančią nemalonų kvapą. Įklotai Abri-San pasižymi būtent šiomis savybėmis.

Šie įklotai greitai sugeria skystį į įkloto vidų, o viduje esantys superab-sorbento kristalėliai „paverčia skystį želė“ ir sugeria nemalonų šlapimo kvapą. Be to, orui laidus išorinis sluoksnis puikiai sulaiko skystį, kartu leisdamas laisvai cirkuliuoti orui ir pasišalinti drėgmės garams. Lengvam ir vidutiniam šlapimo nelaikymo lygiui skirti įklotai Abri-San yra trijų skirtingų dydžių ir sugeriamumo lygių – tai Abri San Micro (pakuotė pažymėta skaičiumi 2), Abri-San Mini (pakuotė pažymėta numeriu 3) ir Abri-San Normai (pakuotė pažymėta numeriu 4). Abri-San Micro yra mažiausi įklotai, skirti esant lengvai šlapimo nelaikymo formai, Abri-San Normai yra didžiausio sugeriamumo įklotai, kurie gali būti naudojami ir esant vidutinio lygio šlapimo nelaikymui. Kad Abri-San įklotai yra laidūs orui, pažymėta ant pakuotės – tai rodo ženklas Air plus. Papildomi privalumai: elastingi krašteliai yra be latekso, sugeriamasis sluoksnis – vienalytis, todėl naudojant „nesukrinta“ į gabalus. Visa tai apsaugo nuo odos sudirginimo bei sumažina alergijos riziką.

Pasireiškus pirmiesiems šlapimo nelaikymo požymiams, būtina kreiptis į gydytoją ir gydymo metu naudoti tik kokybiškus šlapimą sugeriančius gaminius.