Jei šlapimo nelaikymas vargina aktyvų žmogų 2010-05-05

„Šlapimo nelaikymas apibrėžiamas kaip būklė, pasireiškianti nevalingu šlapinimusi dėl šlapimo pūslės kontrolės praradimo. Dėl šios problemos kenčia apie 5 proc. vyrų ir 25 proc. moterų nuo 15 iki 64 metų amžiaus. Manoma, jog šlapimo nelaikymas vargina apie 200 mln. suaugusių žmonių.

Šią negailestingą statistiką būtų galima tęsti toliau. Tačiau tai neturi jokios prasmės, nes jokie skaičiai negali atskleisti, kaip jaučiasi, gyvena, su kokiomis problemomis susiduria realus žmogus, negalintis valingai sulaikyti šlapimo. Šiuo atveju mes kalbame ne apie gulinčius ligonius, bet apie socialiai aktyvius, savimi pasirūpinti galinčius žmones.

Išeitį visuomet galime rast

Nevalingas šlapinimasis visiems, be išimties, sukelia didžiulį „diskomforto“ jausmą, ir asmenims su šiuo nepatogumu reikia nugyventi visą gyvenimą. Labai svarbu, kad toks nemalonus sveikatos sutrikimas kaip šlapimo nelaikymas netaptų saviizoliacijos ir nevisavertiškumo priežastimi.

Kiekvienas iš mūsų turime žinoti, jog XXI amžiuje šlapimo nelaikymas yra sėkmingai kontroliuojamas. Visose rinkose gausu įvairių specializuotų šlapimą sugeriančių priemonių (pvz.: standartinių, juostinių sauskelnių, sauskelnių – kelnaičių). Tačiau ne visi šlapimą sugeriantys gaminiai tinka aktyviems žmonėms, nes jie gali sukelti tam tikrų nepatogomų.

Aktyviai gyvenančiam žmogui, nuolatos dėvinčiam šlapimą sugeriančius gaminius ( pvz., standartines sauskelnes), ypač šiltuoju metų laiku, gali atsirasti įvairių odos pažeidimų. Dėl susidariusio šiluminio efekto gaminio viduje oda gali parausti, iš-šusti, pradėti šlapiuoti – labai padidėja infekcinių odos ligų rizika. Tokiais atvejais rekomenduojama naudoti „atviros„ sistemos gaminius ( gaminius, kurie minimaliai dengia odos paviršių, tvirtinami specialiomis elastinėmis kelnaitėmis).

Anatominiai įklotai yra puiki alternatyva sauskelnėms

Anatominiai įklotai yra specialiai sukurti savarankiškiems, aktyviems žmonėms, kuriems tam tikru gyvenimo laikotarpiu gali prireikti šlapimą sugeriančių gaminių. Pavyzdžiui, kai vidutinio ir sunkaus laipsnio šlapimo nelaikymas išsivysto po stuburo smegenų traumos, operacijos, taip pat vyrams po prostatos pašalinimo operacijos, savarankiškai gyvenantiems senyvo amžiaus žmonėms. Anatominius įklotus gali naudoti ne tik šlapimo nelaikantys žmonės. Dėl išskirtinės kokybės, komfortiškumo, didelio skysčio sugėrimo laipsnio ir anatominės formos įklotai puikiai tinka moterims pirmosiomis paromis po gimdymo.

Anatominiai įklotai savo savybėmis beveik nesiskiria nuo klasikinių sauskelnių. Tai vienintelė išeitis žmonėms, kurie dėl tam tikrų figūros ypatumų niekaip negali prisitaikyti tinkamų sauskelnių. Be to, juos yra kur kas lengviau pasirinkti – reikia tik įvertinti šlapimo sugėrimo laipsnį. Tuo tarpu renkantis tradicines sauskelnes reikia įvertinti gerokai daugiau parametrų – liemens ir klubų apimtį, sugėrimo, tvirtinimo būdą.

Ką reiktų žinoti apie anatominius įklotus?

Anatominiai įklotai itin vertinami išsivysčiusiose pasaulio šalyse – dėl išskirtinių jų savybių. Tai visas įprastų sauskelnių savybes turintis, maksimaliai komfortiškas, saugus ir aplinkiniams beveik nepastebimas gaminys. Anatominiai įklotai beveik 40 proc. pigesni už standartines sauskelnes. Maža to, dalis šių įklotų kainos jau yra kompensuojama iš privalomojo sveikatos draudimo lėšų, kaip ir sauskelnių. Todėl žmonėms atsirado daugiau galimybių šlapimą sugeriančius gaminius pasirinkti atsižvelgiant į individualius poreikius.

Kaip teisingai pasirinkti anatominius įklotus?

TZMO SA kompanija, gaminanti higienos ir slaugos gaminius, siūlo anatominius įklotus, sukurtus specialiai aktyviems, savarankiškiems žmonėms – San Seni.

Šie anatominiai įklotai gaminami keturių skirtingų sugėrimo laipsnių. Įklotų viršutinis (apsauginis) sluoksnis pagamintas iš ypatingos orui laidžios medžiagos, kuri padeda palaikyti fiziologinį, odos nežalojantį mikroklimatą po juo. Oda mažiau šunta, gali laisvai kvėpuoti, mažiau dirginama. Tuomet žmogus komfortiškiau jaučiasi ir šiuos įklotus gali naudoti tiek ilgai, kiek reikia. Beje, įdomu tai, jog būtent tokia medžiaga daugelį metų naudojama vaikiškų sauskelnių gamyboje.
Dėl į audinį panašios struktūros orui laidaus išorinio sluoksnio į paviršių negali prasisunkti drėgmė. Šiuo požiūriu – tai maksimaliai saugus gaminys, nes San Seni turi dvigubą skystį sugeriantį sluoksnį su superabsor-bentu, pasižyminčiu antibakteriniu poveikiu. Skystį ir nemalonų kvapą patikimai „užrakinantis“ superabsorbento sluoksnis nesiliečia tiesiogiai su oda. Vidinis šių įklotų paviršius padengtas odos nedirginančiu natūralaus audinio vidiniu sluoksniu. Nuo galimo skysčio pratekėjimo į išorę papildomai saugo prie kūno priglundantis apsauginis kraštelis. Todėl San Seni anatominius įklotus dėvintis žmogus gali visuomet jaustis saugiai ir užtikrintai.

Svarbu ir tai, jog viršutinis San Seni sluoksnis yra baltos spalvos. Todėl įklotas – beveik nepastebimas po apatiniu trikotažu ar šviesiais viršutiniais drabužiais. Be to, naudojant šiuos įklotus dirbtinai nesudarkoma išorinė išvaizda ir figūra. Aplinkiniai negali net įtarti apie tai, jog žmogų vargina šlapinimosi sutrikimas.

Dar vienas svarbus pastebėjimas: San Seni anatominius įklotus prilaiko specialios fiksuojamosios tinklinės kelnaitės arba įprastas apatinis trikotažas. Todėl prireikus juos labai paprasta pakeisti ne tik namuose, bet ir viešoje erdvėje.