Jei dirigentas serga, orkestras prastai groja 2009-02-09

„Prostata yra sekso dirigentas. O statistika liudija, kad apie du trečdalius vyrų turi erekcijos sutrikimų. Jeigu dirigentas serga, tai ir orkestras prastai groja“, – sako prof. Balys Dainys.

Gal laikotarpis, kai pasigendame tikrumo ne tik aplinkoje, bet ir tarpusavio santykiuose, verčia iškristalizuoti esmines sąvokas? Moterys siekia atitikti moteriškumo, o vyrai – vyriškumo idealą. Tik kuo pasireiškia tikrasis vyriškumas, jeigu tradiciškai nebereikia demonstruoti jėgos? Rūpesčiu ir švelnumu savo moteriai bei vaikams, išmintingais sprendimais ir seksualumu? Daug tikimės iš šalia esančio žmogaus, tačiau ar visada paskatiname rinktis teisingus sprendimus?

Vis dar nemažai vyrų vyriškumą suvokia kaip abejingumą negalioms ir kantrybę. Deja, jeigu žmonoms arba draugėms taip ir nepavyksta tokio jų požiūrio pakeisti, dažniausiai tai atsiliepia rimtomis sveikatos ir šeimos santykių problemomis.

„Vyriškumas – kompleksinė sąvoka, – sako Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Nefrologijos ir urologijos centro profesorius Balys Dainys. – Pastaruoju laiku susidarė nuomonė, kad vyriškas vyras – tai potencialiai seksualus vyras. Tačiau vyriškumas – kompleksinė sąvoka, į kurią įeina ne tik seksualumas, bet ir visapusiška vyro sveikata. Puiku, kad pastaruoju metu daugiau dėmesio skiriama specifinei vyro sveikatai. Prostata – specifinis vyro organas, neretai keliantis rūpesčių. Dėl to kalbėdami apie vyriškumą neišvengiamai turime kalbėti apie prostatos sveikatą. Yra sakoma, kad sveika prostata – sveikas vyras. Prostata ne veltui vadinama antrąja vyro