Gyvenimo pokyčiai 2022-03-31

Moterys mėgsta sakyti „po Naujų/nuo pavasario/po gimtadienio imsiuos kokių nors pokyčių gyvenime“. Aš irgi esu gerbėja tokių „proginių“ pokyčių. Kartą draugė pakvietė pasimankštinti nauja mankšta – ant batutų. Kažkaip labai linksmai atrodė, kai žiūrėjau internete, kaip ta mankšta vyksta. Visai nesusimąsčiau, kad šita mankšta man gali netikti. Su užsidegimu pasakiau draugei, kad čia bus mano sveikesnio, fiziškai aktyvesnio gyvenimo pradžia. Tai bus mano šių metų pokytis.

Jau po poros minučių šokinėjimo ant batuto supratau, kad kažkas ne taip. Labai norėjosi į tualetą, bet juk prieš pat užsiėmimą buvau nuėjusi. Per užsiėmimą į tualetą bėgau du kartus. Pasibaigus treniruotei trenerė pasiūlė išgerti arbatos, pasikalbėti. Tokiam nedideliam moteriškam ratelyje smagiai šnekėjomės, leidom laiką. Trenerė užvedė kalbą apie mano lakstymą į tualetą, suglumau, kažkaip buvo nesmagu apie tai kalbėti. Pasirodo, mankšta ant batutų parodo tikrąją problemą, jeigu moteris turi polinkį į šlapimo nelaikymą. Aš pagimdžiau du vaikus, visi nėštumai buvo sunkūs, darė cezarį. Kai susimąsčiau turėjau pripažinti sau, kad man jau pradėjo ryškėti šlapimo nelaikymo požymiai: nusičiaudėjus netikėtai buvo porą kartų pajutusi, kad ištekėjo šlapimas, jeigu užeina noras šlapintis, tai turiu kuo skubiau bėgti, nes atrodo nenulaikysiu.

Batutų treniruotes vedanti trenerė Donata patikino, kad jei mankšta ant batutų iš pradžių išryškina problemą, tai jie labai sėkmingai ją ir sprendžia. Ir j buvo teisi. Aš jau tris mėnesius porą kartų per savaitę mankštinuosi ant batutų. Jokių tokių ištekėjimų nusičiaudėjus daugiau nepastebėjau, užsinorėjus šlapintis galiu ir pakentėti. Manau, kad mankštindama visą kūną aš neblogai mankštinu ir dubens raumenis. Ir mūsų trenerė nuolat pabrėžia, kad šokinėjant būtent dubens raumenys puikiai įsijungia ir stiprėja. Turiu pripažinti, kad sprendimas vaikščioti į batutų treniruotes buvo pats geriausias mano gyvenimo pokytis. Fiziškai jaučiuosi gerai, neliko to nepatogumo ir nerimo dėl čiaudėjimo ar kosėjimo viešose vietose.

Nusprendžiau jums parašyti, nes matau, kad daug kalbate apie šlapimo nelaikymą, pas jus užsuka žmonės ieškodami sprendimo. Aš šiam gyvenimo tarpsniui, kol dar esu jauna ir mano šlapimo nelaikymas gali būti kontroliuojamas, atradau sau sprendimą – mankštą ant batutų. Siūlau šį būdą išmėginti visoms jaunoms, gimdžiusioms moterims – tai ir mankšta, ir gera nuotaika, ir puiki savijauta po to, ir dar nuostabi moterų bendruomenė. Suprantu, kad šlapimo nelaikymas kaip liga yra linkęs stiprėti ir greičiausiai man apie jį reikės galvoti ir ateityje. Bet tikiuosi, kad su mankštomis aš labai į tolimą ateitį nustumsiu šią problemą, kai reikės vaistų ar kokio kito gydymo.

 

Gitana, Kaunas