Apie makšties gimnastiką 2007-05-10

Ir vyrai, ir moterys turi raumenį tuo pačiu pavadinimu – gaktinis stuburgalio raumuo. Moterims jo skaidulos apgaubia makštį ir palaiko šlaplės tonusą, reguliuoja šlapinimosi procesą. Šio raumens stangrumas yra viena priežasčių, kodėl sulaikome šlapimą.

Vyrams šis raumuo yra šalia prostatos ir šlaplės. Be to, kad šis raumuo yra labai svarbus šlapinimosi funkcijai, jis laikomas ir seksualumą išsaugančiu raumeniu. Deja, tik jį nualinę pagaliau suprantame jo tikrąją reikšmę.

Dar 1952 metais vokiečių gydytojas Arnoldas Kėgelis, nagrinėdamas šlapimo nelaikančių žmonių problemas, pasiūlė pratimų kompleksą, kurie pagerindavo tokių ligonių savijautą ir gyvenimo kokybę.

Vėliau buvo pastebėta, kad nekologijai skirti vadovėliai gydymo schemose esant šlapimo nelaikymui Kėgelio pratimus nurodo kaip vieną gydymo alternatyvų tiems pacientams, kurie pageidauja išvengti operacijos. Be to, seksologinėje praktinėje literatūroje taip pat dažnai minimi šių pratimų privalumai, siekiant visaverčio seksualinio gyvenimo. Ginekologai taip pat rekomenduoja juos sveikoms nėščiosioms bei visoms natūraliu būdu papratimai yra labai naudingi moterims, turinčioms problemų dėl makšties nusileidimo, taip pat po gimdymo nusilpus dubens dugno raumenims. Nuolatinė Kėgelio mankšta taip pat padeda esant kai kurioms seksualinėms problemoms, pavyzdžiui, kai sunkiau pasiekiamas orgazmas. Ši mankšta naudinga ir moterims, ir vyrams po mažojo dubens srities operacijų, taip pat turint antsvorio, užkietėjus viduriams, esant neurologiniams pažeidimams. Pratimai, stiprindami patį raumenį, sustiprina makšties sieneles, padidina jos jautrumą, sekreciją ir stangrumą, o vyrams gali pagerinti erekciją bei sustiprinti bendrąjį lytinį jautrumą.

Dabar jau neabejojama, jog ši mankšta naudinga ir fizinei, ir seksualinei sveikatai. Urologijai ir gigimdžiusiosioms moterims.

Siekiant efekto reikia pratimus atlikti reguliariai, atkakliai. Pirmiausia svarbu suprasti, kur tas raumuo yra. Pradėkite šlapintis, o tada pabandykite staiga sustoti, sustabdyti šlapinimosi srovę. Tas raumuo, kuris sustabdo šlapinimąsi, ir yra reikiamas raumuo. Vyrai jį gali aptikti lygiai tokiu pat būdu. Autentiškų daktaro Kėgelio rekomendacijų medicininėje literatūroje dabar sunku surasti, todėl kiekvienas specialistas siūlo savo modifikacijas.

Artimiausias autentiškiems Kėgelio aprašytiems pratimams yra šis variantas:
Laikyti raumenį įtemptą tris sekundes, po to tris sekundes atpalaiduoti. Pratimą atlikti 10 kartų, o po to truputį pailsėti.
Kuo greičiau įtempti ir atpalaiduoti raumenį dešimt kartų, o po to pailsėti.
Laikyti raumenį įtemptą kiek galima ilgiau, tačiau ne ilgiau dešimties sekundžių, nes galite pertempti.
Šį pratimų kompleksą reikėtų daryti keletą kartų per dieną. Pratimai paprasti, neilgai trunka ir gali būti atliekami kiekvieną laisvą minutę, nepriklausomai nuo jūsų buvimo vietos.
Panašiai pratimai atliekami ir su makšties rutuliuku. Skirtumas tas, kad rutuliukas laikomas makštyje 10-15 minučių , stengiantis, kad neiškristų, 3-4 kartus per dieną. Rutuliukai būna lengvesni ir sunkesni, plastikiniai, metaliniai, nefritiniai.

Milda Armonaitė
Lietuvos sveikata/ Sveika šeima