Ačiū už pagalbą! 2018-09-26

Rašau jums, nes noriu padėkoti už pagalbą sprendžiant kompensacijos gavimą šlapimą sugeriančioms priemonėms įsigyti.

Mes su žmona labai įdėmiai stebėjome jūsų ir kitų organizacijų pastangas pripažinti šlapimo nelaikymą liga. Mano tėčiui šių metų pradžioje diagnozavo prostatos vėžį, jam buvo paskirta operacija. Daug skaitėme apie šią ligą, kalbėjome su sergančiaisiais ir gydytojais. Žinojome, kad po gydymo jam teks susidurti su šlapimo nelaikymu. Kaip galėjome ruošėme jį tam, prašėme išlikti atviru ir nieko nuo mūsų neslėpti.

Panaršę internete radome jūsų tinklalapį ir supratome, kad šlapimą sugeriančias priemones gali tekti pirkti patiems ir jeigu šlapimo funkcija neatsistatys, tėtis visą likusį gyvenimą turės naudoti tas priemones ir už jas mokėti.

Mes gyvename nedideliame mieste. Kaip čia mėgstame juokauti, mūsų apylinkėse cirkuliuoja labai maži pinigų srautai. Iš nedidelių uždarbių susimokame už elektrą, nusiperkame būtiniausių daiktų, o visa kita užsiauginame ir pasigaminame patys: maistą, baldus, rūbus. Kai paskaičiavome, kad tėvui sauskelnėms gali tekti išleisti per mėnesį apie 50 eurų, tikrai puolėme į neviltį. Na iš kur tokie pinigai?..

Kai žmona rado jūsų straipsnį apie naują kompensavimo tvarką nuo liepos mėnesio, skubėjome su šia žinia pas tėtį. Jis buvo keli mėnesiai po operacijos, jau grįžęs namo iš ligoninių ir sanatorijų. Kai jam pasakėm, mačiau, kaip nevykusiai bandė slėpti ašarą… Žmona neslėpė džiaugsmo ašarų. Juk kokia tai stipri pagalba! Nereikės leisti taip sunkiai uždirbamų pinigų, tėtis toliau galės dirbti lentpjūvėje, jis jau sanatorijoje klausinėjo apie bendradarbius, kaip ten darbų. Visą gyvenimą jis sunkiai dirbo ir darbo nevengė. Dabar, tikiu, darbas padės jam sustiprėti, nugalėti ligos likučius ir vėl kabintis į gyvenimą. Kitų metų pradžioje jis taps seneliu – labai to laukia. Net vieną kartą pajuokavo, kad pradžioje galės keisti sauskelnes anūkui, paskui sau pasikeis 🙂

Tik kad apsilankius pas šeimos gydytoją jis išėjo visas perbalęs, grįžo namo piktas ir labai nusiminęs. Gydytoja pasakė, kad nieko apie jokią naują kompensavimo tvarką nežino ir jokių čia kompensacijų įsigyti šlapimą sugeriančias sauskelnes jam neišrašys. Labai supykau dėl tokios neteisybės, dėl gydytojos neišprusimo, dėl mulkinamo žmogaus iš provincijos. Pasitariau su žmona ir abu nusprendėm, kad reikia jums skambinti.

Dėkoju už visus tuos raštus, kuriuos man atsiuntėte, už padrąsinimą ieškoti teisybės ir kovoti dėl tėčio teisės į kompensuojamas priemones. Parodėme visus įstatymus gydytojai, tą pačią dieną kreipėmės ir į poliklinikos vadovybę suteikdami visus raštus, įstatymus ir t.t. Kad kitą kartą, kai ateis tokią pačią bėdą turintys žmonės jie jau negalėtų sakyti, kad nieko nežino. Labai gaila, kad medikai tik po griežtų kalbų ima girdėti, ką jiems sako eilinis žmogelis… Tačiau mums pavyko gauti receptą kompensuojamoms priemonėms!

Ačiū jums už palaikymą ir informaciją. Ir atskiras didelis dėkui nuo mano tėčio Sauliaus. Jis dėkoja savo ir visų tų, kuriems nuo liepos mėnesio gyvenimas šiek tiek tapo lengvesnis, vardu.

 

Su pagarba

Vilius