Išsėtinės sklerozės diena 2016 2017-05-22

Pasaulinė išsėtinės sklerozės diena yra minima kiekvienais metais paskutinį gegužės mėnesio trečiadienį.

Šią dieną daugelyje šalių dėmesys nukrypsta į sergančiuosius ir kovojančius su išsėtine skleroze  jaunų ir darbingų žmonių liga, galinčia užklupti visiškai netikėtai.

Lietuvos išsėtinės sklerozės sąjunga birželio 3 dieną pakvietė savonarius, jų artimuosius ir būrį medikų į tradicinę koferenciją, kuri šiais metais vyko LMSU Neurologijos klinikoje.

Kaip jau yra įprasta, sveikinimo žodį tarė tie, nuo kurių priklauso, kaip seksis gyventi šios ligos kamuojamiems žmonėms: Dangutė Mikutienė (Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininkė), prof. Daiva Rastenytė (LMSU MA Neurologijos klinikos vadovė), Tadas Jačiauskas (LISS valdybos pirmininkas), AldonaDroseikienė (LISS generalinė sekretorė).

Apie progresuojančios IS gydymą kalbėjusi Doc. Dr. Dalia Mickevičienė pabrėžė, kad  vis dar neišgydomą ligą jau galima labiau kontroliuoti, palengvinti ligoniųbūklę. Atsiranda ne tik naujų gydymo vaistais, bet ir alternatyvios medicines būdų, apie kuriuos bus kalbama šioje konferencijoje.

Niekam nėra naujiena, kad nuolatos kamuojantis nuovargis, judėjimo problemos, dažni įvairūs skausmai – pagrindiniai ligos palydovai, su kuriais sunku susitaikyti, nors liga diagnozuota jau seniai. Kaip nepasiduoti žlugdančiai nevilčiai ir ieškoti alternatyvių būdų kalbėjo Prof. Kęstutis Petrikonis ir Dr. Renata Balnytė.Jie abu savo pranešimuose pastebėjo svarbiausia – kiekvienas pirmiausia turi gerai “susipažinti” pats su savimi, kad gydytojui galėtų tiksliai įvardinti problemą (visi žinom, kokia klastinga ir įvairiaveidė ši liga).

Nerimas, liūdesys, depresija – kaip juos atskirti  ir kaip išmokti gyventi, kad tai nemažintų gyvenimo kokybės papasakojo Dr. Vesta Steiblienė. Svarbiausia nesėdėti sudėjus rankas ir laukti, kad kas nors ims keisti mūsų likimus – tuo įsitikinusios Prof. JulijaAndrejeva ir Reiki Mercar meistrė RūtaJanulevičienė.

Projekto “Emp-H” koordinatorė Lietuvoje,LISS generalinė sekretorė Aldona Droseikienė, pristatydama projekto įgyvendinimo etapus pakvietė pacientus ir jų artimuosius dar  aktyviau įsijungti į projekto veiklą, aktyviau dalyvauti  prevencinių  priemonių programoje prieš rūkymą,alkoholio vartojimą ,raginti keisti įpročius, propaguoti  sveiką gyvenimo būdą, pereiti prie sveikos mitybos ir aktyvaus fizinio gyvenimo.

 

Laikas konferencijoje lėkte pralėkė, todėl susumuoti to, kas išgirsta konferencijos dalyviai susirinkoPažaislio vienuolyno ansamblyje, kur ne tik skaniai papietavo, bet ir parodė, kaip atliko “namųdarbus”- piešiniuose pavaizdavo kaip įsivaizduoja savo ligą. O artimiausias visų susitikimas vyks Šventojoje jau vasaros pabaigoje. Ten visi kartu su kvalifikuotais specialistais stiprins savarankiško gyvenimo įgūdžius.

sdr

dav

dav