Ačiū už paskaitą 2019-11-05

Sergu išsėtine skleroze daugiau nei penkiolika metų. Labai man padeda pacientų organizacija, kuriai priklausau. Labai patinka jų rengiamos stovyklos Šventojoje. Rašau jums, nes noriu padėkoti už jūsų paskaitą stovykloje, kuri vyko prieš savaitę. Man pirmą kartą teko dalyvauti paskaitoje apie šlapimo nelaikymą. Nors stovykloje buvo kelios dešimtys žmonių, bet nuogąstavau, kad paskaitoje sėdėsiu aš viena.

Ir nustebau, ir apsidžiaugiau, kai pamačiau pilną salę. Viskas, ką pasakojo Inkocentro vadovė, gydytoja Jurga Misevičienė man buvo labai įdomu. Kiek kartų per dieną šlapintis yra normalu, kaip atrodo dubens dugno raumenys, koks sudėtingas dalykas yra šlapinimosi procesas, čia įsijungia tiek daug organizmo sistemų.

Labai įkvėpė pateikti statistiniai duomenys apie tai, kiek yra žmonių, turinčių šlapinimo sutrikimų. Kas ketvirta moteris! O kai jūs pradėjote pasakoti, kokie būna šlapimo nelaikymai ir aš pamačiau prieš mane sėdinčių moterų linksinčias galvas, aš dar labiau džiaugiausi. Ne, ne dėl to, kad jau susiduriu su ištekančiu šlapimu ar kad ir kitoms moterims jau yra tokių bėdų, bet dėl to, kad esu ne viena su šiuo savo ligos simptomu.

Vėliau su keliomis moterimis aptarinėjau, ką išgirdau per paskaitą. Tas faktas, kad esant išsėtinei sklerozei turime didesnę tikimybę turėti šlapimo nelaikymą, labai liūdina. Tačiau ši liga mus daug kartų priverčia priimti tai, kas neišvengiama ir susitaikyti. Daug moterų sakė, kad joms yra hiperaktyvios pūslės sindromas, kai šlapinamasi dažniau nei 8 kartus per dieną, šlapinamasi po mažai, kartais ir naktį. Mačiau daug linksinčių galvų, kai kalbėjote apie stresinį nelaikymą, kai šlapimo šiek tiek išbėga kosint, juokiantis, čiaudint. Labai daugeliui moterų yra taip nors kartą nutikę.

Ir kai pradėjote pasakoti, ką galima būtų daryti, kai dar tik pradžių pradžia, tai buvo pati naudingiausia informacija! Taip džiaugiausi girdėdama, kad yra paprasti, nesudėtingi būdai, kaip galima pastiprinti savo dubens raumenis, kad jie dar kurį laiką leistų negalvoti apie tą šlapimo nelaikymą.

Grįžus namo iš išsėtinės sklerozės pacientų stovyklos puoliau internete ieškoti tų Kėgelio pratimų, radau visokių video dubens dugno mankštų. Jau kelias dienas bandau daryti tuos pratimus, nėra sunku. Labai tikiu, kad man tai padės sustiprinti tuos raumenis.

Žinot, išsėtinė sklerozė verčia nuolat būti pasitempusiam. Žiūrėti ką valgai, ar pakankamai ilsiesi, kiek judi. Dabar tame ligos padiktuotame sveikos gyvensenos „rinkinuke“ bus dar ir dubens dugno raumenų treniruotės.

Dėkoju jums už paskaitą mūsų stovykloje. Ji pakėlė mūsų santykius į kitą lygį, mes tapome atviresni vieni su kitais, nes diskutavome apie šlapimo nelaikymą, dalinomės savo patirtimis. Mes tapome atviresni patys su savimi, nes net ir sau kaip dažnai sunku pripažinti, kad jau turi bėdų toje srityje.

Ačiū jums labai. Labai lauksime jūsų kituose sergančiųjų išsėtine skleroze susibūrimuose.